Detta är en sida ur LEOPOLD REPORT Ca 10 000 besök per dygn på våra sidor under 2009

FRA-lagen röstades igenom med borgerlig majoritet: 143 - 138
Läs kommentar på

 

Inför valet 2010
De skapade FRA-lagen
den 18 juni 2008.
Inga ursäkter hjälper.
Ge dem ingen chans att
återkomma till riksdagen.
Stryk dem från listorna!
Förklara gärna för dem
varför de inte förtjänar
nytt förtroende.
Namn och mailadresser:

Folkpartisterna

Kristdemokraterna
Moderaterna

Centerpartisterna

Jan Andersson (c)
jan.andersson @riksdagen.se

Sven Bergström (c)
sven.bergstrom @riksdagen.se

Ulrika Carlsson (c)
ulrika.carlsson @riksdagen.se

Staffan Danielsson (c)
staffan.danielsson @riksdagen.se

Lars-Ivar Ericson (c) (frånvarande)
lars-ivar.ericson @riksdagen.se

Erik A Eriksson (c)
erik.a.eriksson @riksdagen.se

Fredrick Federley (c)
fredrick.federley @riksdagen.se

Annie Johansson (c)
annie.johansson @riksdagen.se

Jörgen Johansson (c)
jorgen.johansson@riksdagen.se

Kenneth Johansson (c) (frånvarande)
kenneth.johansson@riksdagen.se

Maria Kornevik Jakobsson (c)
maria.kornevik.jakobsson@riksdagen.se

Sofia Larsen (c)
sofia.larsen@riksdagen.se

Lennart Levi (c)
lennart.levi@riksdagen.se

Per Lodenius (c) (frånvarande)
per.lodenius@riksdagen.se

Kerstin Lundgren (c)
kerstin.lundgren@riksdagen.se

Karin Nilsson (c)
karin.nilsson@riksdagen.se

Lennart Pettersson (c)
lennart.pettersson@riksdagen.se

Annika Qarisson (c)
annika.qarlsson@riksdagen.se

Åke Sandström (c) (frånvarande)
ake.sandström@riksdagen.se

Eva Selin-Lindgren (c) (frånvarande)
eva.selin-lindgren@riksdagen.se

Birgitta Sellén (c)
birgitta.sellén@riksdagen.se

Solveig Ternström (c)
solveig.ternström@riksdagen.se

Mildred Thulin (c) (frånvarande)
mildred.thulin@riksdagen.se

Roger Tiefensee (c)
roger.tiefensee@riksdagen.se

Stefan Tornberg (c)
stefan.tornberg@riksdagen.se

Claes Västerteg (c)
claes.vasterteg@riksdagen.se

Solveig Zander (c)
solveig.zander@riksdagen.se

Anders Åkesson (c)
anders.akesson@riksdagen.se

Per Åsling (c)
per.asling@riksdagen.se

Fotnot: 33 av de borgerliga ledamöterna var frånvarande.